Key Competencies Kit
for Facing Lifelong Learning

EN ES DE BG RO LT
languages
menu line

Mokomės mokytis

 

program_logo

This Project has been funded with support from the European Commission.  This communication reflects the views only of the author, and the Commission can not be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

education and training

 

Įžanga

Tikrų atradimų kelionė yra ne naujų vietų ieškojimas, o pažvelgimas kitomis akimis.” – Marcel Proust.

Iš industrinio amžiaus perėjome prie žinių amžiaus, kuriame ypač pabrėžiamas gebėjimas nuolat mokytis, buvimas lanksčiam ir prisitaikančiam prie naujų pokyčių bei iššūkių žinių visuomenėje. Gebėjimas mokytis greičiau ir geriau tapo neišvengiama sąlyga asmens gerovei.
Asmens žinių, įgūdžių ir požiūrių rinkinys yra jo/jos kompetencijos.

Žinių siekimas mokymosi visą gyvenimą procese – ar tai būtų užsienio kalbos, laiškų rašymo, atsakingumo mokymasis, ar mokymasis kaip pradėti savo verslą, kaip pagerinti tarpusavio santykius su savo vaiku – yra naudingas kiekvienam, siekiančiam įsidarbinimo ar trokštančiam patobulinti savo kompetencijas darbo rinkoje.

Reflect upon that

Mokymasis visą gyvenimą:

Šis mokymo modulis padės jums sustiprinti mokymosi įgūdį ir palengvins jums išškūkių kelyje į mokymąsi visą gyvenimą.

 

Mokymasis visą gyvenimą

1 Skyrius

Temos

Trukmė

Mokymasis visą gyvenimą

Pagrindinės sąvokos: LLL apibrėžimas; įsitraukimas į LLL Europos Sąjungoje; nacionaliniame ir EU politikos kontekste;

1 val.

Suaugusiųjų LLL: formalus ir neformalus tęstinis mokymas;

Mokymosi visą gyvenimą idėja yra plati ir apima visą individo gyvenimą (“nuo lopšio iki karsto”). Į ją įeina bet koks mokslas – pradedant nuo ankstyvosios vaikystės mokslo darželyje, baigiant senyvo amžiaus žmonių laisvalaikio mokslu.

Pagal Europos Sąjungos apibrėžimą, "mokymasis visą gyvenimą apima visas tikslingo mokymosi veiklas - ar tai būtų formalus, ar neformalus mokymasis, pradėtas ar nuolatinis -  su tikslu pagerinti savo žinias, įgūdžius ir kompetencijas".

 

Skirtingi mokymosi tipai:
Formalus mokymasis – teikiamas švietimo ir ugdymo institucijų; gaunami pažymėjimai;
Neformalus mokymasis – nėra teikiamas švietimo ir ugdymo institucijų, ir paprastai nėra gaunami pažymėjimai.
Savaiminis mokymasis yra kasdienės veiklos (darbe, šeimoje, laisvalaikiu) padarinys. Jis neapibrėžtas ir nėra gaunami pažymėjimai..

Mokymasis visą gyvenimą yra laikomas svarbia ES Lisabonos strategijos dalimi, pagal kurią 2010 Europos Sąjunga turėtų tapti labiausiai išsivysčiusia žinių visuomenės ir ekonomikos sritimi visame pasaulyje.

Europinio lygio politikai pripažįsta, kad išsilavinimas ir mokymasis yra būtina sąlyga šiandienos žinių visuomenės ir ekonomikos sėkmingam vystymuisi. Europos Sąjungos strategijoje ypač pabrėžiamas bendras šalių darbas ir mokymasis viena iš kitos. Todėl ES šalys narės stiprino savo politinį bendradarbiavimą. Tai buvo padaryta 2001 darbo programos Švietimas ir mokymas 2010 metu.

Pasvarstykite…

Reflect upon that
  • Kodėl šiandien mokymasis visą gyvenimą tapo toks svarbus sėkmingam žmonių ir net visų šalių gyvenimui?
  • Ar mokymasis visą gyvenimą reikalauja specialių įgūdžių ir kodėl?

 

Go To Top Next